Zastanawiasz się, jak wykończyć łazienkę? Szukasz alternatywy dla tradycyjnych płytek ściennych? Dobrym rozwiązaniem są właśnie panele ze szkła hartowanego z nadrukiem, dzięki którym aranżacja łazienki nabiera nowego, indywidualnego charakteru. Dziś omawiamy najważniejsze zalety paneli szklanych i wyjaśniamy, dlaczego warto wybrać je do łazienki.

Szklane panele ścienne już od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. Najpierw pojawiły się w przestrzeni publicznej, głównie w przychodniach, gabinetach kosmetycznych, basenach i saunach, a potem w końcu zagościły w naszych domach. Dziś montuje się je przede wszystkim w kuchni pomiędzy szafkami kuchennymi oraz w łazienkach. Szybko bowiem okazało się, że szkło hartowane z nadrukiem stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznych płytek, zarówno pod względem montażu, jak i funkcjonalności czy walorów wizualnych. Dlaczego warto je wybrać?

Panele szklane do łazienki – funkcjonalność i design

W przeciwieństwie do zwykłych płytek panele szklane montuje się bez użycia fug, w których często gromadzą się trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich szczelinach rozwijają się bakterie i mikroorganizmy, stanowiące duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Panel szklany może być na tyle duży, by pokryć całą ścianę lub zaprojektowany tak, aby składał się z kilku mniejszych części. Jednak nawet wtedy poszczególne tafle przylegają do siebie idealnie, nie pozostawiając żadnych szczelin ani szpar.

Do wykończenia łazienek stosuje się przeważnie bezpieczne szkło hartowane, w którym można wywiercić niezbędne otwory na armaturę, gniazdka czy przyłącza kaloryferów. Wybierając takie rozwiązanie, warto zdecydować się na nowoczesne panele szklane z drukiem z drukiem UV, który w przeciwieństwie do przestarzałego laminatu jest odporny na wilgoć i wysokie temperatury. Takie panele prezentują się elegancko, a ich błyszcząca powierzchnia optycznie powiększa i rozjaśnia całe pomieszczenie. Warto dodać, że panele można przyciąć w dowolny kształt, więc sprawdzą się także jako wypełnienie wnęk prysznicowych czy niestandardowych fragmentów ścian.

Szkło hartowane z grafiką, a możliwość personalizacji

Wybierając panele szklane z nadrukiem do łazienki, zyskujesz wręcz nieograniczoną możliwość personalizacji wnętrza. Przygotowując swój wymarzony projekt, wybierasz nie tylko wielkość czy kształt paneli, ale i nadruk. Do dyspozycji masz bowiem bogatą kolekcję grafik we wzorniku firmy oraz fotografie z internetowych banków zdjęć. Motywami, jakie najczęściej pojawiają się w łazienkach, są przede wszystkim wzory roślinne, takie jak storczyki, bambusy oraz kwiaty. Dużą popularnością cieszą się także zdjęcia krajobrazów, głównie mórz, jezior i wodospadów. Często spotykanym motywem są także wzory typu abstrakcje, idealne do łazienek urządzanych w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym.

Nadruk UV na panelach szklanych tworzony jest za pomocą nowoczesnych i wysokiej jakości barwników. Dzięki nim obraz na szkle jest idealnie ostry i pełen naturalnych, żywych barw. Panele szklane z grafiką są odporne na wilgoć, a ich czyszczenie nie sprawia większych trudności.

Panele szklane zamiast płytek – dlaczego warto?

  • Higiena – szkło hartowane z nadrukiem montuje się bez użycia fug, a więc nie wchłania i nie zatrzymuje brudu ani bakterii. Panele szklane są także bardziej praktyczne i łatwiejsze w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć je ściereczką i płynem do szyb.
  • Trwałość i bezpieczeństwo – zarówno same panele, jak i naniesiona na nie grafika są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury oraz wilgoć.
  • Prosty montaż – w przeciwieństwie do płytek, których montaż zajmuje przynajmniej kilka dni, panele ze szkła hartowane montuje się w zaledwie godzinę. Wystarczy specjalny klej, za pomocą którego szklaną taflę można przytwierdzić na dowolnej powierzchni – zarówno na ścianę, jak i stare kafelki.
  • Indywidualny projekt – panele szklane można zadrukować dowolnym motywem ze wzornika firmy lub banku zdjęć. Dzięki temu projekt łazienki staje się indywidualny i idealnie komponuje się z pozostałymi elementami aranżacji.
  • Estetyka i walory wizualne – szkło to materiał uniwersalny i ponadczasowy. Panel z eleganckim nadrukiem stanowi prawdziwą ozdobę łazienki, a jego błyszcząca tafla optycznie powiększa wnętrze.
Call Now Button