Tradycyjne płyty z betonu architektonicznego, choć niezwykle efektowne, nie są tak praktycznie, jak chcielibyśmy sądzić. Zarówno ich montaż, jak i utrzymanie mogą nastręczać wielu problemów, dlatego już od jakiegoś czasu szuka się lepszych alternatyw. Jedną z nich są panele ze szkła hartowanego z nadrukiem imitującym beton. Zobaczmy, jakie możliwości aranżacyjne stwarza to rozwiązanie i co warto o nim wiedzieć!

Panele szklane z imitacją betonu, czyli dwa w jednym

Beton dekoracyjny nie wychodzi z mody już od kilku sezonów. Wyłożone nim ściany sprawiają, że kuchnia wydaje się bardziej nowoczesna i szalenie oryginalna, choć może też sprawiać wrażenie nieco surowej. Jeśli jednak decydujemy się na aranżację w stylu industrialnym lub loftowym, to taki efekt może być właśnie strzałem w dziesiątkę.

Warto wszakże dodać, że pomimo oczywistych walorów wizualnych ściany z tradycyjnego betonu architektonicznego nie są całkiem pozbawione wad. Po pierwsze, ich zimna, matowa struktura może przytłaczać mniejsze wnętrza, upodabniając je trochę do bunkra. Kolejna kwestia dotyczy funkcjonalności samego materiału. Betonowe płyty są odporne na wilgoć, ale zmywanie z nich tłuszczu sprawia spore problemy, dlatego konieczne jest stosowanie specjalnych preparatów zabezpieczających powierzchnię betonu przed plamami. Co więcej, ze względu na dużą wagę betonowych płyt, ściany mogą wymagać dodatkowego wzmocnienia przed montażem. Wszystko to sprawia, że coraz częściej szuka się innych, lepszych rozwiązań, imitujących beton dekoracyjny. Jednym z nich są właśnie panele szklane z grafiką do kuchni, które łączą ze sobą zalety betonu dekoracyjnego z wygodą i funkcjonalnością.

Szkło hartowane z imitacją betonu – zalety

Panele szklane z imitacją betonu to doskonała alternatywa dla zwykłego betonu architektonicznego. Ich połysk łagodzi nieco chłód betonowej struktury, więc panele nie odbierają wnętrzu przytulności, a wręcz przeciwnie – mogą optycznie powiększyć i rozjaśnić nawet niewielką kuchnię. Szkło hartowane z grafiką jest też dużo lżejsze niż betonowe płyty, więc ich montaż nie nastręcza żadnych trudności. Ściany nie trzeba wzmacniać ani specjalnie przygotowywać, bo panele można przymocować zarówno do surowej powierzchni, jak i do starej terakoty.

Panele ze szkła hartowanego nie wymagają też żadnej dodatkowej impregnacji. Są odporne zarówno na wilgoć, jak i tłuste plamy. Nie zaszkodzą im też wysokie temperatury, a grafika drukowana w nowoczesnej technologii UV nie blaknie nawet pod dzianiem promieni słonecznych. Wybierając panele szklane do kuchni, nie musimy też martwić się o czystość i higienę we wnętrzu. Do ich mycia wystarczy zwykły płyn do szyb, a brak fug ogranicza powstawanie trudnych do usunięcia tłustych plam.

Do czego pasują panele szklane z motywem betonu?

Panele szklane z imitacją betonu idealnie odnajdą się w kuchniach nowoczesnych i minimalistycznych. Jeśli zależy nam właśnie na takiej aranżacji, warto zestawić betonowe ściany z białymi meblami o lakierowanych frontach i blatem kuchennym w kolorze jasnego brązu, który nieco ociepli cały wystrój. Warto wspomnieć, że decydując się na szkło hartowane z grafiką UV, możemy wybrać dowolny odcień i wzór betonu, tak aby idealnie pasował do obranego stylu wnętrzarskiego.

Szkło hartowane do kuchni z motywem betonu doskonale podkreśli także surowy klimat wnętrz w stylu industrialnym oraz loftowym. Można zestawić je na przykład z meblami w odcieniu jasnego drewna i z czarnymi blatami. Taką nietuzinkową aranżację podkreślą dodatki srebrne lub złote, które na tle betonu prezentują się oryginalnie i stylowo.

Ciekawym rozwiązaniem może być także wnętrze monochromatyczne z betonową ścianą i meblami w kolorze szarym. Chłód wnętrza przełamią kolorowe dodatki oraz akcesoria nawiązujące do barw ziemi, czyli naturalne drewno, wiklina oraz bambus.

Call Now Button