Aranżacje z motywem marmuru to prawdziwy hit tego sezonu. Niestety jako materiał wykończeniowy, zwłaszcza w kuchni, marmur nie sprawdza się najlepiej. Głównie ze względu na swoje właściwości chłonne oraz duże wymagania pod względem pielęgnacji.  Dlatego coraz więcej osób sięga po wygodny kompromis – połączenie paneli szklanych z nadrukiem marmuru. Omawiamy największe zalety tego rozwiązania!

Marmur, jako wykończenie ściany między szafkami

Marmur to kamień znany i ceniony już w starożytności. Dziś wykorzystuje się go głównie jako element wykończenia i aranżacji wnętrz, głównie kuchni oraz łazienek. Jest to materiał niezwykle elegancki, kojarzący się z przepychem i luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wnętrza dekorowane tym motywem zyskują oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru i już na pierwszy rzut oka wydają się bardziej szykowne. Ponadczasowy marmur doskonale wpisuje się w pełną czaru stylistykę glamour, ale sprawdza się też w minimalistycznych kuchniach loftowych oraz klasycznych. Przeważnie wykorzystuje się go do produkcji blatów kuchennych, ale też do wypełniania przestrzeni pomiędzy szafkami.

Niestety w tej właśnie roli marmur nie sprawdza się najlepiej. Kamień ten jest dość wytrzymały, ale też bardzo chłonny, więc poddaje się działaniu większości kwasów zawartych w jedzeniu. Zaszkodzić mogą mu takie produkty jak sok z cytryny, czerwone wino, cola, musztarda, a nawet woda mineralna. Można oczywiście impregnować go za pomocą specjalnych środków, jednak nawet one nie chronią go w pełni, więc z czasem na jego powierzchni pojawiają się trwałe przebarwienia.

Panele szklane z motywem marmuru zamiast kamienia

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione właściwości marmuru, wykorzystywanie go jako materiału wykończeniowego w kuchni może nie być najlepszym pomysłem. Można oczywiście zastąpić kamień kafelkami z podobnym wzorem, ale tu pojawia się z kolei problem uciążliwych w czyszczeniu fug. Rozwiązaniem, które łączy elegancję marmuru, z najwyższą wygodą użytkowania są właśnie panele ze szkła hartowanego.

Panele z grafiką to ostatnio jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych na ścianę między szafkami. Szkło hartowane jest niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury oraz wilgoć. Z kolei innowacyjna technika druku sprawia, że naniesiony na nie motyw nie blaknie nawet pod wpływem promieni UV. Decydując się na to rozwiązanie, możemy wybrać dowolny wzór marmuru, w odcieniu i strukturze najlepiej odpowiadającym naszym potrzebom. Co więcej, panele szklane montuje się bez użycia fug, a pomiędzy taflami nie powstają też żadne szczeliny, w których mógłby zbierać się tłuszcz i trudny do usunięcia brud.

Z czym łączyć panele szklane z motywem marmuru?

Panele szklane to bez wątpienia jedno z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań do kuchni i łazienki. Szkło dekoracyjne doskonale komponuje się z większością stylów aranżacyjnych, ale decydując się na motyw marmuru, warto widzieć, z jakimi kolorami prezentuje się najlepiej. Klasyczny odcień marmuru świetnie komponuje się między innymi z czernią oraz ciemnymi, kontrastowymi kolorami, na przykład burgundem czy butelkową zielenią. Ciemne, stonowane barwy podkreślają elegancję i szyk paneli szklanych z marmurem, a przy tym wnoszą harmonie do całej aranżacji.

Szkło hartowane z motywem marmuru dobrze prezentuje się także w połączeniu z naturalnym jasnym drewnem. Dobrym pomysłem będzie zestawienie wzoru marmuru na ścianie, z blatem w kolorze drewna oraz białymi frontami szafek. To niezwykle nowoczesne rozwiązanie, idealne do wnętrz w stylu minimalistycznym, klasycznym i skandynawskim.

Call Now Button