Panele szklane – nowoczesne trendy w aranżacji kuchni

Jako jeden z ekspertów i czołowych dostawców paneli szklanych w Krakowie zauważamy nowe trendy w zakresie aranżacji kuchni oraz innych wnętrz użytkowych. Panele ze szkła hartowanego cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów, poszukujących nowoczesnych i minimalistycznych rozwiązań. Co warto o nich wiedzieć?

Panele szklane do kuchni – minimalizm i funkcjonalność

Glass-Hart Kraków to jedna z największych w Krakowie firm oferujących kompleksowe usługi w branży systemów szklanych. Rosnące zainteresowanie panelami szklanymi z grafiką w Krakowie i całym regionie mówi nam, jak bardzo zmieniło się podejście klientów do planowania i aranżacji przestrzeni domowej. Panele ze szkła hartowanego to nowoczesna alternatywa dla standardowych płytek czy tapet. Są trwałe, funkcjonale, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym łatwe w czyszczeniu.

Technologia druku UV pozwala nam uzyskać doskonałą jakość barw i kolorów, czyni grafikę odporną na wilgoć, wysokie temperatury, promienie słoneczne oraz inne czynniki. Ponadto, bezproblemowy montaż bez użycia fug sprzyja utrzymaniu należytej czystości i higieny wszędzie tam, gdzie jest to najbardziej pożądane. Klasyczne płytki, pomiędzy którymi często gromadził się brud i tłuszcz, powoli ustępują miejsca efektownym panelom szklanym, będącym obecnie jednym z najmodniejszych trendów na naszym rynku.

Panele szklane do kuchni – jak wybrać?

W Glass-Hart Kraków pracujemy przede wszystkim na szkle hartowanym typu float, o grubości 4mm. Jest to szkło, które idealnie dopasowuje się do krzywizny ściany ze względu na możliwość minimalnego nagięcia tafli, bez szkody dla jej trwałości czy finalnego wyglądu. Niestety zwykłe, czyli niehartowane tafle szkła są dużo mniej elastyczne i nie poddają się takim manipulacjom, przez co łatwiej o ich stłuczenie czy zarysowanie. Z uwagi na to, panele ze szkła hartowanego są dużo lepszym rozwiązaniem w kuchni oraz wszędzie tam, gdzie istnieje większe ryzyko mechanicznego uszkodzenia tafli.

Efektowne wykończenie

Jeśli chodzi o sam design paneli szklanych, to nowoczesne technologie i wzornictwo pozwalają nam zaprojektować je w niemal dowolny, całkowicie spersonalizowany sposób. Klienci Glass-Hart z Krakowa i okolic zyskują dostęp do ogromnej bazy zdjęć, grafik oraz deseni, ale mogą skorzystać także z usługi lakierowania paneli na dowolny kolor z palety RAL, ICA i NCS. Dzięki temu panele szklane mogą stać się nie tylko modnym, ale i niezwykle efektownym elementem wykończeniowym, dopasowanym do indywidualnych gustów i preferencji każdego klienta.

 

Call Now Button