Panele szklane – nie tylko do kuchni

Panele szklane to doskonałe rozwiązanie aranżacyjne do kuchni oraz łazienek, które z powodzeniem zastępuje klasyczne płytki. Co ciekawe, panele ze szkła hartowanego coraz częściej pojawiają się także w innych domowych wnętrzach, a nawet w przestrzeni publicznej – biurach, restauracjach czy salonach kosmetycznych. Czemu są tak popularne?

Funkcjonalność paneli szklanych

Panele szklane są przede wszystkim bardzo nowoczesnym elementem wykończeniowym, który urozmaici każde wnętrze, nadając mu świeżości i charakteru. To także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie minimalizm i wysoką estetykę wnętrz w połączeniu z funkcjonalnością aranżacji. Nowoczesny design to bowiem nie jedyna zaleta paneli ze szkła hartowanego. Warto wiedzieć, że pokryte panelami ściany stają się całkowicie odporne na wilgoć oraz zabrudzenia, co czyni je idealnym wykończeniem do kuchni, łazienek, basenów czy saun.

Co więcej, do montażu paneli nie używa się fug, w których często gromadzi się tłuszcz, brud oraz bakterie. Szklany panel łatwo utrzymać w czystości, więc pasuje również tam, gdzie pożądana jest należyta higiena, między innymi w restauracjach, gabinetach lekarskich czy kosmetycznych.

Panele szklane, czyli nowoczesna dekoracja

Nie da się ukryć, że panele szklane to przede wszystkim modny i niezwykle efektowny element wykończeniowy. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu łatwo uzyskać efekt podkreślający charakter dowolnego pomieszczenia, nadający mu lekkości i nowoczesnego wyrazu. Istotną zaletą paneli szklanych jest to, że można zaprojektować je w niemal każdy, całkowicie spersonalizowany sposób. Wybór grafik, nadruków i deseni jest wręcz nieograniczony, a przecież możemy wybierać także spośród paneli lakierowanych na dowolny kolor z trzech popularnych palet.

Chcesz wiedzieć więcej? Poczytaj o panelach lakierowanych.

Panele szklane – łatwy montaż

Panele ze szkła hartowanego mają jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć. Branża budowlana i dekoracyjna ceni je również za łatwość i szybkość montażu. Przymocowanie paneli szklanych do ściany nie zajmuje więcej niż kilkadziesiąt minut. Wystarczy nałożyć odrobinę silikonu na tylną powierzchnię szyby, a następnie mocno docisnąć ją do ściany i zabezpieczyć specjalną taśmą. Montaż nie zostawia bałaganu, a my możemy korzystać z naszego wnętrza już po kilku godzinach – bez żadnych ograniczeń.

Call Now Button